Zapisz trzy przystosowania tasiemca uzbrojonego do pasożytniczego trybu życia

Pobierz

(jakieś dwa przykłady ) 3.. Wymień 4 charakterystyczne cechy pierścienic.. 75 pkt za rozwiązanie + 38 pkt za najlepsze rozwiązanie - 4.5.2015 (9:26) - przydatność: 52% - głosów: 67.wymieć 3 przystosowania tasiemca do pasożytniczego tryby życia 2009-07-04 09:51:56 Wymień przystosowania pijawek do pasożytniczego trybu życia .. 2010-01-12 19:05:26 Wymień 3 przystosowania tasiemca do pasożytniczego trybu życia 2012-04-30 15:18:56przystosowanie tasiemca do trybu zycia polega na tym, ze: - maja taśmowate cialo przystosowane do jelita - pobieraja pokarm całą obiętościa ciała - posiadaja aparat czepny (główka) - oddychają beztlenowo - sa obojnakami o zapłodnieniu krzyzowym (nie musza szukać partnera) - w cyklu rozwojowym jest żywiciel pośredni co ulatwia przeniesienie sie do innego zywiciela ostatecznego.-duza rozrodczość( 1 segment może miec 1000 jaj) :Dkleolove 0 rozwiązanych zadań.. Jakie czynności życiowe są charakterystyczne dla organizmów?7.. Tasiemce wykształciły przyssawki , które umożliwiają im utrzymanie się w przewodzie pokarmowym żywiciela.. 2.cykl rozwojowy tasiemca uzbrojonego 3.wymień dwie cechy, które pozwalają zaklasyfikować gliste ludzką do obleńców.. Wszystkie bez wyjątku żyją kosztem innych organizmów w ich wnętrzach (przynajmniej okresowo).. Ponieważ formy dorosłe żyją w jelicie żywiciela, wykorzystują to czerpiąc pokarm całą powierzchnia ciała właśnie z jelita.2..

1.Wymień trzy przystosowania tasiemca do pasożytniczego trybu życia.

Jest dla chętnych.. 4.Wyjaśnij w jaki sposób możemy stać sie żywicielami poniższych pasożytów: tasiemiec uzbrojony-tasiemiec nieuzbrojony-glista ludzka-owsik ludzki-odpowiedział (a) 30.04.2012 o 15:23.. Szkielet osiowy jest zbudowany z kręgów, a na jego przednim końcu znajduje się puszka, chroniąca przednią część systemu nerwowego — mózg.Są to organizmy bardzo dobrze przystosowane do pasożytniczego trybu życia.. Dzięki nim tasiemiec zakotwicza się w jelicie żywiciela.wymień trzy przykłady przystosowania tasiemca do pasożytniczego trybu życia.wymień trzy przykłady przystosowania tasiemca do pasożytniczego trybu życia 2010-03-29 17:17:16 trzy przystosowania tasiemca do pasozytnego trybu życia ?. Po gimnazjumAdaptacja organizmów do pasożytniczego trybu życia pasożytniczy tryb życia Pasożyty wewnętrzne cechy pasożytów cechy charakterystyczne pasożytów Treść zweryfikowana i sprawdzona Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.1.Wymień przystosowanie pasożytów do pasożytniczego trybu życia.. Obok nazw organizmów dopisz ich przystosowanie w budowie i zachowaniu do obrony przed drapieżnikiem: a) najeżka b)patyczak c)pancernik d)jeż e) agama kołnierzasta f)drzewołas lazurowy g) gazela Tomi..

* Opisz przystosowania glisty ludzkiej do pasożytniczego trybu życia.

13 Zaznacz poprawne dokończenie zdania.Obecnie znamy ponad 3 tys. gatunków tasiemców.. - powłoka ciała ( kutikula ) chroni przed sokami trawiennymi, umożliwia wchłanianie pokarmu.. 2009-12-14 16:15:23 Załóż nowy klub11 Podaj trzy przystosowania tasiemca uzbrojonego do pasożytniczego trybu życia.. Przyssawki są zlokalizowane na główce (skoleksie), pozwalają wczepić się w ściankę jelita żywiciela.. Zadanie 7. Podaj sposoby zapobiegania zakażeniom nicieniami pasożytniczymi.. 12 Zaznacz poprawne dokończenie zdania.. W jaki sposób przebiega rozwój tasiemca od zapłodnionego jaja do postaci dorosłej.. Z przodu ciała tasiemca, na główce, znajdują się narządy czepne: przyssawki lub haczyki, albo i jedne, i drugie.. Porównaj układ.. Uczniowie chętni mogą zadanie wysłać na adres kontaktowy ( termin do Świąt Wielkanocnych) Kontakt - adres email: ść 55% Ewolucyjne zmiany w budowie szkieletu kręgowców jako przystosowania do trybu życia.. Kręgowce są dwubocznie symetrycznymi strunowcami, mającymi szkielet chrzestny lub kostny i odnóża.. pokarmowy płaźniców i nicieni .. Do płazińców pasożytniczych należą na przykład przywry.Każdy proglotyd ponadto posiada własne narządy wydalnicze typu protonefrydialnego.. Po obejrzeniu filmu uczniowie odpowiadają na pytania: 1.. Wymień 4 charakterystyczne cechy płaźniców.Przystosowania tasiemca do pasożytniczego trybu życia: - spłaszczone ciało - ciało owalne, wydłużone - dostosowane do kształtu jelita człowieka - posiadanie oskórka/naskórka chroniącego przed kwasem solnym i enzymami trawiennymi - specjalne narządy czepne, które umożliwiają tasiemcowi zaczepienie się do jelit żywiciela - są obupłciowe - wystarczy jeden osobnik do rozmnażania gatunku - brak układu pokarmowego - pasożyt od razu ,,ma podane'' jedzenie - składanie bardzo .Przystosowując się do pasożytniczego trybu życia nie wykształciły: - niektórych narządów zmysłów (oczu, narządu równowagi) - ubarwienia ciała (w dużym stopniu) - układu pokarmowego (niektóre, np. tasiemce) Pasożyty te natomiast wykształciły dodatkowo: - narządy czepne - komórki receptorowe zmysłów ułatwiające odnalezienie i penetrację gospodarza (u larw) - powłokę ciała przystosowaną do pobierania pokarmu, a jednocześnie chroniącą przed enzymami trawiennymi .Obojnactwo jest sposobem na zwiększenie prawdopodobieństwa, że dojdzie do zapłodnienia..

Jest to przystosowanie do pasożytniczego trybu życia.

Porównaj układ pokarmowy tasiemca i glisty ludzkiej .. Przystosowanie do pasożytnictwa : - aparaty czepne ( przyssawki, bruzdy, haczyki ) - spłaszczone ciało dostosowuje się do narządu, w którym się znajduje.. Zakres rozszerzony.. 2.Aby obronić się przed drapieżnikami, ofiary wykształciły liczne przystosowania.. Innymi przystosowaniami do życia wewnątrz organizmu żywiciela, jest obecność nabłonka odpornego na działanie enzymów trawiennych.. Wymień 4 przystosowania tasiemca uzbrojonego do pasożytniczego trybu życia (jak najkrócej to z kartkówki ) />2.. - hipoderma okrywająca ciało glisty ludzkiej pokryta jest dodatkowo oskórkiem, który jest gruby, ni Odpowiedź na zadanie z Biologia na czasie 1.. Wymień 4 przystosowania pijawek do pasożytniczego trybu życia (jak najkrócej to z kartkówki ) 2.. (jakieś dwa przykłady ) 3.. Gdzie w organizmie człowieka żyje tasiemiec?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt