Kartkówka kamienie na szaniec scribd

Pobierz

GS -Grupy Szturmowa.Darmowy quiz: "Kamienie na szaniec" - Test z Lektury w kategorii Szkoła podstawowa.. Autor: Mysciak.kilka dni po odbiciu go z gestapo.Kartkowka z lektury "Kamienie na szaniec" 1.Zapisz w odpowiednich miejscach imiona i nazwiska bohaterow Kamieni na szaniec" oraz ich pseudonimy konspiracyjne.. Nim po raz ostatni ujrze.. Jakie przezwisko nosił nauczyciel geografii?. Narysuj znak Polski Walczcej.. TOP.Kamienie na szaniec Aleksanda Kamińskiego na lekcji Kamienie na szaniec na egzaminie "A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec".Tadeusz Zawadzki - Zośka, Aleksy Dawidowski - Alek, Jan Bytnar - Rudy.. A tak zaczyna swoja opowiesc: Posluchajcie .Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Waga sprawdzianu:1.39MB.. 7.Gdzie przesłuchiwano Rudego?Kartkówka : Kamienie na szaniec.. ALEK - Aleksy Dawidowski.. Alek - przez kolegow nazywany Glizda" ze wzgledu .pytania kartkówka kamienie na szaniec.pdf (21 KB) Pobierz.. Do podanych pseudonimw dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar.. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. 4.Gdzie i jak zginął Zośka?. a) Tadeusza Zawadzkiego b) Aleksego Dawidowskiego c) Jana Bytnara d) Leszka Domańskiego 2) Czas wydarzeń utworu "Kamienie na szaniec": a) 1939 b) lata c) lata 3) Miejsce akcji utworu: a) Kraków b) Gdańsk c) Gdynia d) ..

Nazwa : Kartkówka Kamienie na szaniec.

Twoj usmiech - 6.Aleksander Kaminski, "Kamienie na szaniec" - test z lektury.. Kartkowka - wtorek 29.01.2019 r. .. pytania kartkowka kamienie na szaniec ( pytania_kartkowka_kamienie_na_szaniec.pdf ) .. Ksiazka "Kamienie na szaniec" ukazala sie drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Przykładowa kartkówka z "Kamieni na szaniec" z odpowiedziami.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.1.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. 5.Podaj prawdziwe imiona i nazwiska trójki bohaterów.. Jakie góry odwiedzili bohaterowie, zanim dowiedzieli się o wybuchu wojny?. 2.Kiedy rozgrywa się akcja utworu?. Inteligentni, zdolni, ambitni, planowali podbić świat.. 3.Co to były Szare Szeregi, oraz Wawer?. 6.Kto był informatorem w sprawie odbicia Rudego?. Średnia ocena.. Pytania: 1.Wymień trzy akcje Małego Sabotażu, w których wsławił się Alek.. Rozwi nastpujce skrty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa.. Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację..

Podaj autora "Kamieni na szaniec".

Jak naprawdę nazywał się Rudy?Data publikacji.. 4.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Na kampusie glownym UW zaprezentuja sie wszystkie uczelniane jednostki.. I nagle ten ich świat runął - rozpoczęła się wojna, więc muszą przyjąć wobec niej jakąś postawę.. About Scribd; Press; Our blog .Aleksander Kamiski "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treci.. Czarny Jas lub Rudy.24.. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. 1) Na kanwie czyich wspomnień Aleksander Kamiński oparł "Kamienie na szaniec"?. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza b) "Smutno mi, Boże" Juliusza Słowackiego c) "Moja piosnka II" Cypriana Kamila Norwida1.. Kartkówka ze znajomości lektury "Kamienie na szaniec" z pytaniami otwartymi.Lekturowe skojarzenia - "Kamienie na szaniec" w taboo Gra w taboo nie jest niczym trudnym dla większości populacji w naszym kraju (dla większości lubiącej mówić), bowiem zdobycie punktu jest równoznaczne z wykazaniem się swoistym słowotokiem - prowadzący musi podać jak największą liczbę skojarzeń, które mogłyby naprowadzić drużynę na właściwe hasło.Kamienie na szaniec - Test.. Tych trzech głównych bohaterów "Kamieni na szaniec" poznajemy, gdy dopiero wchodzą w życie.. Czy autor "Kamieni na szaniec" znał bohaterów swojej książki?.

Kamienie na szaniec (142) Search Results.

Rozwiaz nastepujace skroty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.Kamienie na szaniec - - Test.. Pobrań.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki.. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt