Test z lektury opowieści z narnii lew czarownica stara szafa

Pobierz

Tagi dla tego testu: opowieści z narnii test 4free.. Stworzył w nich swój własny świat, z geografią, mitologią, specjalnymi bohaterami.. Postaw na dokładność i rzetelność informacji zamieszczonych na naszej stronie dzięki zweryfikowanym przez eksperta pomocom edukacyjnym!Lewis napisał swoje powieści dla młodzieży pozostając nieco pod wpływem twórczości Tolkiena.. a) Zuzanna b) Edmund c) Piotr 4) Gdzie dzieci były na obiedzie w Narnii?. Kim był Aslan?. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. c) po zakończeniu II wojny światowej.. a) nigdzie b) U państwa Bobrów 5) .Lew, czarownica i stara szafa" | sameQuizy.. 1.Jak bohaterowie książki przedostawali się z jednego świata do drugiego?. 0%Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki ''Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. 2) W przedstawionych wydarzeniach bierze udział czworo dzieci: a) Piotr, Łucja, Edmund, Zenobia.Test z lektury "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" - poziom trudny | QuizMe.. Dzieci odkrywają przejście przez szafę do magicznej krainy zwanej Narnią.. Edytuj elementy.. Lew, czarownica i stara szafa".. Książka opowiada o czwórce dzieci, które przedostają się do magicznej krainy przez tylne drzwi starej garderoby.. Które z dzieci jako pierwsze trafiło do tajemniczej krainy?. Dział: Szkoła podstawowa - kl. IV-VIII..

Test z Opowieści z Narnii 'lew,carownica i stara szafa.

Pytania są trudne i nie ma co liczyć na taryfę ulgową!. C.S. Lewis, "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" - oto quiz dla naprawdę doświadczonych Narnijczyków.. Lew, czarownica i stara szafa, test z lektury.. Akcja pierwszej części sagi pt. "Lew, Czarownica i Stara Szafa" rozpoczyna się w wiejskim domu sędziwego Profesora, w którym znalazła schronienie czwórka dzieci z bombardowanego przez Niemców Londynu.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Imię i nazwisko klasa.. w okresie bombowych nalotów na Londyn dzieci nie były tam bezpieczneC.. "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa to nadal jedna z bardziej popularnych lektur.. "Opowieści z Narnii.. Lew, czarownica i stara szafa" .. komunikatorów oraz powiadomień systemowych, ponieważ mogą one spowodować zablokowanie testu.. Jak wyglądał Kamienny Stół?Test z Opowieści z Narnii 'lew,carownica i stara szafa.. Stary i tajemniczy dom jest idealnym miejscem do zabawy, tym bardziej .. "Opowieści z Narnii.. d) w bliżej nieokreślonym czasie.. Wyjechały z kraju.. Zostali wygnani z Narni.Opowieści z Narnii.. Dokąd udały się dzieci w czasie nalotów bombowych?. Lew, czarownica i stara szafa".. Podczas II wojny światowej czwórka rodzeństwa zamieszkuje na wsi w domu ekscentrycznego profesora.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.TEST z lektury..

Rozpocznij test.Test wiedzy z lektury- "Opowieści z Narnii- Lew, Czarownica i Stara szafa".

Skąd dzieci musiały uciekać przed nalotami bombowymi?a) do starej szafy b) do pałacu Czarownicy c) do domu Bobrów 8.. Wymień co najmniej 3.. Część 1.. Zachęcam do sprawdzenia swojej wiedzy.. Posągi, jakich zwierząt Edmund zobaczył na dziedzińcu Zamku?. Opowieści z Narnii ( Lew , czarownica i stara szafa).Opowieści z Narnii Lew, Czarownica i Stara szafa - streszczenie.. 1) Wydarzenia przedstawione w utworze rozgrywają się: a) podczas II wojny światowej.. Sprawdzian z lektury Clive Staples Lewis pt. "Opowieści z Narnii.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. a) Do Narnii b) nigdzie c) do ubrań 2) Jak się nazywało pierwsze dziecko które weszło do szafy?. Dlaczego właśnie w taki sposób?. Więcej.. Opowieści z Narnii.. b) tuż przed wybuchem II wojny światowej.. Opowieści z Narnii - Lew, stara szafa i czarownica.. Lew, czarownica i stara szafa.. Lew, czarownica i stara szafa" 33 (from 10 to 50) based on 4 ratings.test z narnii Lew, czarownica i stara szafa.. "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" to klasyczna baśń fantasy autorstwa C.S. Lewisa.. 21 pytań Lektury szkolne dvr111.. Postaci czarownic możemy spotkać m.in. w europejskiej mitologii ludowej, jednakże tam funkcjonuje raczej pod .Opowiesci z Narnii [TOM I] - Lew, czarownica i stara szafa [ AUDIOBOOK ]Pobierz plik opowieści_z_narnii_lew_czarownica_i_stara_szafa_wolne_lektury już teraz w jednym z następujących formatów - PDF oraz DOC.W skład tej pomocy edukacyjnej wchodzą materiały, które wspomogą Cię w nauce wybranego materiału..

Rozwiąż test!Lew, Czarownica i stara szafa.

Ustawienia te można zmieniać w .Czas czytania: 4 minuty.. "Opowieści z Narnii.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Lew, Czarownica i stara szafa" - test znajomości lektury.. Jak dobrze pamiętasz tę lekturę?Test wiedzy na temat powieści Lew, czarownica i stara szafa.. Polub.. Akcja pierwszej części sagi pt. "Lew, Czarownica i Stara Szafa" rozpoczyna się w wiejskim domu.. Rozwiąż test!Test ze znajomości lektury kl.IV: " Opowieści z Narnii.. Przeczytaj streszczenie krótkie książki Opowieści z Narnii Lew czarownica i stara szafa C.S. Lewisa.. Dzieci zostały ewakuowane z Londynu, opowieści z narnii lew, czarownica i stara szafa quizDodał: Natalia_Golec1.. Do specjalnego schronu.. Dlaczego dzieci musiały opuścić rodzinne miasto i wyjechać na wieś?. a) lwa - szefa policji b) wilka Maugrima i inne wilki c) olbrzyma Grzmotołupa 11.. Osadź .. Lektura w klasie 5.. 0% average accuracy ..

Weszła do starej szafy z .test z wiedzy o opowieści z narnii ,,lew, czarownica i stara szafa".. pokaż cały opis.Czarownica - w niektórych wierzeniach ludowych: kobieta zajmująca się czarną magią, kojarzona z siłami nieczystymi - często z szatanem.Męskim odpowiednikiem jest czarownik.W folklorze pojawiają się także dobre czarownice, które zajmują się czystą i dobrą magią..

Jak dobrze pamiętasz treść książki Lew, czarownica i stara szafa?

Wymagane logowanie .Test z lektury Opowieści z Narnii Lew Czarownica i stara szafa - Ten Test Wymiata Mój Wymysł - TEST 4free.pl bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera.Przesłano: 2018-06-28.. Rozwiąż quiz z lektury i sprawdź!Lew, Czarownica i stara szafa - Test.. Podaj swoje imię:Test z treści Lew czarownica i stara szafa Dlaczego dzieci zostały wysłane do domu Profesora ?. Formularz startowy Uruchomienie testu .. Korzystanie z Serwisu bez zmiany ustawień dla cookies oznacza zapisywanie ich w pamięci urządzenia.. Kogo Czarownica wysłała do domku Bobrów?. Jaka pora roku panowała w Narnii i jakich świąt tam nie obchodzono?. Lew, Czarownica i stara szafa" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący, plik: -opowiesci-z-narnii-lew-czarownica-i-stara-szafa-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!Opowieści z Narnii ( Lew , czarownica i stara szafa).. Na wieś, do swoich dziadków.. Jakie znaczenie w powieści ma szafa i lustro wbudowane w jej drzwi?. a) Edmund b) Łucja 3) Kto się wyśmiewał z Łucji?. Udostępnij Udostępnij wg Kubakaszowi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt