Streszczenie tekstu angielski

Pobierz

Tekst jest pod tym linkiem.. Streszczenie jako derywat od tekstu oryginalnego tworzone jestNapisz streszczenie tego tekstu :) Po angielsku.. Treść zadania.. W przypadku streszczenia maturalnego zazwyczaj jest to tekst z zakresu publicystyki czy szeroko pojętej kultury języka.. Nie możesz w nim zawierać np. cytatów lub szczegółowo opisywać wszystkie wątki podjęte przez autora.. Ponadto w zdaniu otwierającym wpisuje się autora, tytuł tekstu i rok wydania.. Mamy tutaj:Wstęp do pracy licencjackiej - po co i jak napisać.. Trzymaj się ilości słów, które są podane w poleceniu.. !Szczegółowe i krytyczne streszczenie jest podpisane i datowane.. Trzy ostatnie odnoszą się do tekstu zredukowanego pod względem objętości, zawierającego[Angielski] Streszczenie tekstu « dnia: Marzec 26, 2006, 04:50:42 pm » Prosiłbym o streszczenie tego co tutaj pisze (oczywiście po angielsku) bo sobie jakoś nie radzę.Napisz streszczenie tekstu po angielsku, z tłumaczeniem.. Nie należy ona do najłatwiejszych - piszemy ją nie na podstawie własnej inwencji, lecz na podstawie istniejącego już tekstu (bądź książki, filmy, etc.).Streszczenie po angielsku - etapy pisania: Przeczytaj tekst i postaraj się go zrozumieć.. to oprogramowanie do korekty języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego i ponad 20 innych - skorzystaj z niego tutaj lub w postaci dodatku do przeglądarki, Dokumentów Google lub Microsoft Word.Krótkość, zwięzłość, obiektywność..

Liceum » Język angielski.

Sprawdź ile z nich występuje w pierwszym zdaniu streszczenia.Streszczenie jest to skrótowe przedstawienie jakiejś sytuacji, zdarzenia, przeczytanej książki itp.. Polega na takim przekształceniu tekstu, że radykalnie zmniejszona zostajjje objętość tekstu (standardowa długość to 10% tekstu wyjściowego) przy zachowaniu zasadniczej myśli.. Jak to zmierzyć?. Musimy dodatkowo pamiętać, aby używać krótkich i nieskomplikowanych zdań.. Najczęściej streszczenie maturalne powinno więc zamykać się w przedziale 40-60 słów.. Bardzo ważne jest to, by streszczenie było chronologiczne.Streszczenie jako forma krótkiej, skondensowanej treściowo wypowiedzi, jest zestawiane z innymi tekstami o podobnym charakterze, takimi jak abstrakt, konspekt, zarys, skrót, wyciąg i szkic.. Streszczenie (summary) jest formą pisemną, którą spotkamy na późniejszych etapach nauki języka angielskiego.. Jeżeli użyjesz zbyt dużej lub za małej ilości słów niepotrzebnie stracisz punkty!. Zidentyfikuj najważniejsze elementy tekstu i wypisz te, które powinny znaleźć się w .Streszczaj 1 kliknięciem, przechodź do głównych myśli lub skanuj wzrokiem, abyś mógł szybko zinterpretować swój tekst i rozwinąć syntezę.Angielskie tłumaczenie streszczenia nie powinno również zawierać zdań w pierwszej osobie.. Szczególnie przydatne w pracach naukowych.".

To streszczenie jest bardzo krótkim opisem pakietu.

Suddenly, there were horns blowing and .Streszczenie zasadniczo ma stanowić mniej więcej 10% tekstu bazowego.. 2) Streszczenie piszemy po polsku, warto dodać przynajmniej tłumaczenie na angielski lub tłumaczenie na niemiecki.. To tu powinno znajdować się większość znaczących wyrazów z tytułu.. Służy przekształceniu obszernego materiału w krótki tekst, zawierający najważniejsze wątki.. Dodaj do ulubionych Drukuj.. Zastanów się nad nim i zagłęb się w temat, jeśli nie jest Ci znajomy.. Stosowane jest zawsze wtedy, gdy coś komuś relacjonujemy.. Szczególnie ważne jest pierwsze zdanie streszczenia.. Question from @Kniacjfj - Gimnazjum - Język angielskiW sytuacji idealnej, kiedy mamy dużo czasu, wyrozumiałego klienta i zapał do pracy, a niestety te trzy czynniki bardzo rzadko występują jednocześnie, możemy pokusić się o wypełnienie tzw. "translation brief", czyli streszczenia projektu tłumaczenia, zaproponowanego przez wspomnianego wcześniej autora.. Warto również używać zwrotów stosowanych w akademickim języku.Udostępniaj darmowe streszczenia, materiały przygotowujące do egzaminów, notatki z wykładów, rozwiązania i wiele innych!Zresztą większość obecnie publikowanych prac i tak zawiera abstrakt także w języku angielskim.. Streszczenie przede wszystkim cechuje krótkość wypowiedzi..

Tutaj możliwe jest tylko streszczenie tego.

Autor: kalemba Dodano: 11.1.2011 (18:17) Proszę o streszczenie po angielsku tekstu w dwudziestu zdaniach poprawnych gramatycznie.. Jeżeli podstawą streszczenia jest tekst prasowy, nazwę gazety .Tłumaczenia dla hasła "streszczenie" w polsko » angielski słowniku (Przełącz na angielsko » polski)Główne tezy autora tekstu wyjściowego należy przedstawiać swoimi słowami.. między 1000 a 3000 znaków ze spacjami.. Question from @Rafal2716 - Szkoła podstawowa - Język angielskiJtfJest formą przet i tkt/ k i ditwarzania tekstu/wykonywania działań na tktekście.. do 10 słów kluczowych.W streszczeniach lekcji języka angielskiego w zdaniu wprowadzającym zawsze podaje się rodzaj tekstu, np. B. powieść, wiersz, opowiadanie, artykuł prasowy, biografia, sztuka teatralna, film itp.. Tekst w załączniku :) Potrzebuuje na jutro, z góry thxx ^^ .Prosze o streszczenie tekstu po angelsku.. Cechy, jakimi wyróżnia się dobre streszczenie to: rzeczowość, zwięzłość, merytoryczność, obiektywność, prosty język.Napiszecie mi streszczenie tekst po Angielsku na podstawie tego tekstu co jest na obrazku.Tylko na poziomie 5 klasy podstawowej.Prosze Długość streszczenia Standardowo streszczenie artykułu naukowego powinno mieć między 150 a 600 słów (tj. 1000 a 3500 znaków ze spacjami).Streszczenie tekstu po angielsku.. - Zaliczaj.pl..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt