Scharakteryzuj przyczyny objawy i skutki miażdżycy

Pobierz

83% Choroby cywilizacyjne i społeczne - sposoby zapobiegania.. Getty ImagesObjawy zaawansowanej miażdżycy Zwężenie tętnic skłania serce do mocniejszego pompowania krwi, by doprowadzić ją do wszystkich organów.. Dowiedz się o profilaktyce chorób układu krążenia, objawach oraz ewentualnym leczeniu.. Oglądasz stare wydanie książki.. Ale nieleczona arterioskleroza może się skończyć zawałem serca, udarem mózgu, amputacją nogi.. Przyczyny miażdżycy są podobne jak w przypadku większości chorób układu krwionośnego.. Skutki miażdżycy są zależne od lokalizacji zmian miażdżycowych.. Z kolei istotne zwężenie tętnic nerkowych może powodować w efekcie nadciśnienie tętnicze oraz niewydolność nerek.Scharakteryzuj przyczyny, przebieg i skutki.. Czynniki ryzyka miażdżycy to: wysoki cholesterol, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nadwaga i otyłość.. Powikłaniami mogą być m.in.: udar mózgu, zawał serca, zaburzenia .u pacjentów z przewlekłym niedokrwieniem kończyn często się stwierdza także dolegliwości wynikające z miażdżycy w obrębie innych tętnic, i tak u 30% występują objawy choroby wieńcowej (ból w klatce piersiowej), u 10% objawy zwężenia tętnic prowadzących krew do głowy ( zawroty głowy, szumy uszne, incydenty niedokrwienne), u 30% objawy zwężenia …Objawy miażdżycy nie są za bardzo odczuwalne, dlatego jej skutki odczuwalne są dopiero w późnym wieku..

Dowiedz się więcej na DOZ.PLSkutki miażdżycy.

3 Zadanie.. Zaloguj się, aby móc korzystać z tej opcji Przyczyny niedoboru fosforu Niedobory fosforu w organizmie stwierdza się rzadko, z uwagi na jego powszechne występowanie w wielu produktach spożywczych i wysoką przyswajalność.Pojęcie miażdżycy obejmuje grupę chorób, w wyniku których dochodzi do pogrubienia i utraty elastyczności ściany naczyń tętniczych.. Nieleczona prowadzi do wielu poważnych chorób, np. niedokrwienia serca lub mózgu.. Wysokotłuszczowa dieta, bogata w cholesterol, niskie spożycie warzyw i owoców .Miażdżyca (potocznie: arterioskleroza) to choroba przewlekła.. Dlatego tak ważna jest profilaktyka miażdżycy i kontrolowanie poziomu cholesterolu.. 90% Choroby serca i układu krążeniaMiażdżyca tętnic rozwija się powoli i długo nie daje objawów.. The malaxofobia jest to rodzaj fobii, który charakteryzuje się cierpieniem irracjonalnego, .. Przyczyny miażdżycy tętnic Fazy rozwoju miażdżycy w tętnicach Objawy miażdżycybóle łydek (bóle mięśni podudzia w czasie marszu, który ustępuje po jego zaprzestaniu to tzw. chromanie przestankowe), skurcze, obrzęki nóg i stóp, mrowienie - w przypadku miażdżycy kończyn dolnych; niewydolność nerek, ciężkie nadciśnienie - w miażdżycy tętnic nerkowych.. Prowadzi też go zmian psychicznych i zaburzeń neurologicznych, szczególnie u osób starszych.Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Proszę o pomoc Scharakteryzuj przyczyny, przebieg i skutki miażdżycyMiażdżyca to podstępna choroba..

Miażdżyca przyczynyObjawy, przyczyny i konsekwencje miażdżycy.

Po pewnym czasie takiej pracy mięsień sercowy rozrasta się i ma większe zapotrzebowanie na utlenowaną krew.85% Cukrzyca - przyczyny, skutki, sposoby leczenia.. To przewlekły proces chorobowy.. Udostępnij na Facebooku Tweetnij.. 1 Zadanie.. Może pojawić się w formie choroby wieńcowej, choroby naczyń mózgowych oraz objawów zwężenia tętnic nerkowych, tętnic trzewnych, tętnic kończyn dolnych.. Question from @Bmazurkiewicz11el - Szkoła podstawowa - BiologiaMiażdżyca,czyli przyczyny i skutki Jej przyczyną są •siedzący tryb życia •dieta zasobna w tłuszcze zwierzęce •cholesterol,nadwaga •cukrzyca •palenie tytoniu •zaawansowany wiek Jest skutki to: •choroba niedokrwienna • zawał serca •udar mózgu poleca 86 % Biologia Miażdżyca drogę tej chorobie.Czasami występują symptomy uszkodzenia wątroby, pojawia się ryzyko ciężkich zakażeń, hemolizy i skazy krwotocznej, a nawet zaburzeń świadomości i śpiączki.. Wymień prawdopodobne przyczyny rozwoju choroby nadciśnieniowej 72.Katalog ściąg i wypracowań z zakresu .. Depresja (objawy, przyczyny, skutki) Konflikty religijne, Geografia polityczna i konflikty zbrojne .. Scharakteryzuj przyczyny i skutki traktatu krakowskiego z 25 roku dla Rzeczpospolitej w XVI i XVIIIPodaj przyczyny obrzęków ciała, związanych z funkcjonowaniem układu limfatycznego..

Jakie są przyczyny i objawy miażdżycy (arteriosklerozy)?

miażdżyca kończyn dolnych - ból ud, łydek i stóp, skurcze mięśni, zimna i blada skóra, owrzodzenia, miażdżyca tętnic nerkowych - nadciśnienie i niewydolność nerek.. Część przyczyn powstawania miażdżycy (np. zła dieta, otyłość, stres, brak aktywności fizycznej) możemy wyeliminować sami.. Spis treściObjawami miażdżycy są także problemy z koncentracją i zapamiętywaniem - spowodowane odkładaniem blaszek miażdżycowych w naczyniach szyjnych transportujących krew do mózgu.. 2 Zadanie.. Miażdżyca mózgu może być przyczyną przewlekłego lub ostrego niedokrwienia mózgu.. Objawy miażdżycy są uzależnione od jej lokalizacji.. Udar może się zdarzyć każdemu, w dowolnym miejscu i czasie.. Zwykle zaczyna się niewinnie: szybciej się męczymy, często bolą nas nogi, mamy kłopoty z koncentracją i zapamiętywaniem.. Czym różni się krwotok od krwawinia.-nadciśnienie tętnicze.. Wymień główne problemy zdrowotne wieku szkolnego.. Omówiono jego cechy charakterystyczne, objawy, przyczyny i diagnozy oraz omówiono interwencje w celu przezwyciężenia strachu przed uwodzeniem.Przyczyny miażdżycy są podobne jak w przypadku większości chorób układu krwionośnego.. Wymień czynniki ryzyka rozwoju miażdżycy, objawy, powikłania..

69. Podaj główne przyczyny niewydolności krążenia 70.

UWAGA!. Krótko scharakteryzuj (skutki i przyczyny) podane choroby: -białaczkę -miażdżyce -nadciśnienie tętnicze2.. W przypadku zmian w naczyniach doprowadzających krew do mózgu, może dojść do udaru mózgu.Jest chorobą ogólnoustrojową, która charakteryzuje się powstaniem blaszki miażdżycowej prowadzącej do zwężenia światła tętnic.. Poważne konsekwencje może powodować zmniejszenie przepływu krwi w naczyniach wieńcowych, mózgowych, nerkowych, a także w tętnicach, które doprowadzają krew do kończyn oraz przewodu pokarmowego.Scharakteryzuj główne przyczyny wykluczenia w Polsce.. Question from @Carolka2000ow2fzs - Gimnazjum - HistoriaObjawy, przyczyny i skutki udaru.. I oceń jego skutki dla państwa i jego obywateli proszę o szybką odpowiedźScharakteryzuj proces myślenia ADPIE w opiece pielęgniarskiej.. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.. Objawy miażdżycy mogą być bardzo różne - miażdżyca tętnic szyjnych daje inne objawy niż miażdżyca kończyn dolnych czy miażdżyca mózgu.. Oto kilka rodzajów miażdżycy: miażdżyca mózgu, miażdżyca tętnic, miażdżyca naczyń wieńcowych, miażdżyca tętnic obwodowych,1.. Wysokotłuszczowa dieta, bogata w cholesterol, niskie spożycie warzyw i owoców, nadwaga, brak aktywności fizycznej, palenie papierosów i spożywanie dużej ilości alkoholu to przyczyny, które wpływają na rozwój miażdżycy.Na degenerację tętnic zasadniczy wpływ ma styl życia: tłusta i zawierająca cukier dieta (mięsa, wędliny, masło, ciasta, czekolada), zaburzenia przemian lipidów wynikające z nazbyt wysokiej ilości tłuszczów krążących we krwi, brak ruchu, nadwaga, stres i palenie.Miażdżycowe zwężenie tętnic szyjnych może objawiać się zaburzeniami pamięci, zawrotami głowy, zaburzeniami widzenia, omdleniami, a także wywołać przejściowy napad niedokrwienny lub udar mózgu.. Nie daje Ci żadnego sygnału ostrzegawczego.. Trzeba działać szybko, aby zmniejszyć uszkodzenie mózgu i uniknąć niepełnosprawności.Przyczyny i skutki społecznego wyobcowania współczesnego człowieka, prezentacje .. 85% Choroby cywilizacyjne, ich przyczyny oraz mozliwosci walki z nimi.. Omów rolę pielęgniarki w opiece nad chorym wentylowanym mechanicznie w warunkach domowych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt