Streszczenia lektur klp

Pobierz

Księga IX - Bitwa 10.. Cześnik czytając dokumenty, jak się okazuje papiery majątkowe Podstoliny, zastanawia się, czy nie byłaby to dobra kandydatka na żonę.Potop - streszczenie szczegółowe TOM I Wstęp Na Żmudzi żył od dawnych czasów ród Billewiczów, który - choć nie doszedł nigdy do wielkich urzędów - był ogólnie szanowany.. Księga XI - Rok 1812 12.. Mieszka na wsi położonej gdzieś nad rzeką Wisłą.. Chłopiec ma osiem lat, ubrano go odświętnie, opowiadano o wspaniałych rzeczach, które go czekają w szkole.. 2.Streszczenie I Dziewięcioletniego Kukiego obudziła o dwunastej w nocy burza.. W skład tej pomocy edukacyjnej wchodzą materiały, które wspomogą Cię w nauce wybranego .Z legend dawnego Egiptu - streszczenie utworu Bolesława Prusa.. Opowieść o dzieciach z Bullerbyn rozpoczyna Lisa.Bohaterowie to: rodzeństwo Lisa, Lasse i Bosse, siostry Anna i Britta oraz jedynak Olle, któremu w dalszej części książki rodzi się siostrzyczka - Kerstin.Magiczne drzewo - streszczenie.. Wówczas Pestka zeskoczyła z parapetu i zbliżyła się do chłopców.. Pani Ubyszowa nie nalegała dłużej i wycofała się w głąb mieszkania.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Mikołajek autorstwa René Goscinny znajdziecie na .Szkoła latania - streszczenie Łamignat narzeka na wiosenne osłabienie.. Z tyłu, za stołem, stoi Dyndalski, marszałek zarządzający domem i służbą..

Odkryj ciekawe informacje o lekturze, jej bohaterach oraz plan wydarzeń Panny z mokrą głową.Streszczenie krótkie.

Księga VIII - Zajazd 9.. Komedia ta wielokrotnie była inspiracją dla artystów tworzących w różnych dziedzinach - malarstwie, balecie, teatrze oraz filmie.. "Oskar i pani Róża" to opowieść o umierającym chłopcu i jego przyjaźni z wolontariuszką, którą chłopiec nazywa "ciocią".. Nagle w warsztacie zjawia się prokurator Robert Scurvy .Jedno z najpopularniejszych dzieł Wiliama Szekspira, wielokrotnie wystawiane na deskach teatru a także zekranizowane m.in. przez Woody'ego Allena.. Klaudia - zgrabna wegetarianka i zdolna reżyserka filmów dokumentalnych - nie zrobiła na Alicji dobrego wrażenia, gdyż sprawiała wrażenie zupełnie obojętnej.. Sajetan ma syna, który należy do organizacji "Dziarskich Chłopców", zapowiadającej wielkie i szybkie zmiany społeczne.. W dwutysięcznym roku nad Doliną Warty przeszła burza, która trwała trzy dni i trzy noce.. Z sufitu kapała woda.. Księga IV - Dyplomatyka i łowy 5.. Chłopcy ofiarowują pomoc w nadrobieniu zaległości.. Księga I - Gospodarstwo 2.. Ma nadzieję od Sędziego dowiedzieć się, jaka jest tego przyczyna.. Inne dzieci również ją lubią i uważają za dobrą, sympatyczną koleżankę.Księga dżungli - streszczenie utworu Rudyarda Kiplinga.. Ekonom obserwuje wzmożony ruch na gościńcu, ale nie wie, czym jest spowodowany..

Jesteś w: klp.pl - strona główna->...Serwis z motywami literackimi stworzony został z myślą o uczniach...Streszczenia lektur szkolnych.

Rozdział III Podczas rozmowy Todda i Neila do pokoju wchodzi pan Perry.. Jednocześnie ambasador innego państwa wypowiada się, że jeśli Maciuś nie zostanie królem, to jego kraj wypowie wojnę.. Kasia jest bardzo zdolna i ambitna, a nauczyciele cenią ją za ogromną ochotę do nauki, sumienność i niesamowitą pilność.. Podczas pogrzebu tylko on szedł za trumną Marleya.Syzyfowe prace - streszczenie Rozdział 1 Wieczorem 4 stycznia Marcinek Borowicz wraz z rodzicami udaje się do szkoły w Owczarach.. Przyjaciel zmarł równo siedem lat temu.. Bardzo to nietypowe pismo, właściwe tylko dla kogoś, kto ma za sobą dramatyczną przeszłość.Antek - streszczenie Antek jest synem chłopskiego małżeństwa.. Wersy 1-20: Cały utwór nosi podtytuł " Opowiadanie adiutanta", fakty poznajemy więc z ust Stefana Garczyńskiego, adiutanta Ordona.. Opowiadanie rozpoczyna się stwierdzeniem, że żołnierzom z najbliższego otoczenia adiutanta nie dano rozkazu strzelania.Mogli więc obserwować pole walki.<< Pan Tadeusz - opracowanie << Streszczenie - księga V Powoli budzi się nowy dzień.. Tymczasem Sędzia kończy pisanie pozwu przeciw Hrabiemu i Gerwazemu.. Zdenerwowany Neil dowiaduje się, że zmniejszono mu liczbę zajęć pozalekcyjnych (na skutek interwencji ojca).. Sędzia piszący pozew, rys. Spokojnie palący fajkę ojciec i zapłakana matka wiozą Marcina saniami.Obok niej stanęła matka, uśmiechając się przyjaźnie do chłopców..

Jesteś w: klp.pl - strona główna->..."Hobbit" został opublikowany w 1937 roku jako książka dla dzieci.Powieść o przygodach tytułowego "Szatana z siódmej klasy", utrzymana w...Streszczenia lektur - serwis klp.

Dziewczynka wspomina dzień, w którym ojciec 1 2 3 4 5 6 następnaChłopiec poznaje swojego współlokatora.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Pobierz plik balladyna_streszczenie_szczegółowe_klp już teraz w jednym z następujących formatów - PDF oraz DOC. Czuje, że nie jest w stanie wywiązywać się ze swych zbójeckich obowiązków.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę opowiadań, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Księga III - Umizgi 4.. Zaprosiła ich do domu, lecz Marian niezręcznie wyjaśnił, że idą po chleb do spółdzielni.. Cześnik jeszcze w szlafmycy siedzi przy stole i przegląda jakieś papiery.. O skuteczności instrumentu Łamignat przekonuje się, powalając jednym ciosem potężnego dzika.Balladyna streszczenie szczegółowe klp.. Cały czas jest on na bieżąco zmieniany.. Nagle Kuki przestraszył się, ponieważ usłyszał, że ktoś wchodzi do mieszkania.Bohaterka przypomina sobie pierwsze spotkanie z atrakcyjną kobietą, do którego została niejako zmuszona przez rodziców..

Jesteś w: klp.pl - strona główna-> Kulturalna Polska / Streszczenia i opracowania lektur Serwis chroniony prawem autorskimklp.pl - Kulturalna Polska / Streszczenia i opracowania lekturStreszczenia lektur szkolnych.

Ludzie bezdomni streszczenie.. Księga VII - Rada 8.. Ich gniazdem rodzinnym były Billewicze, w których mieszkał miecznik rosieński Tomasz Billewicz.Streszczenia i opracowania lektur • Streszczenia.pl Opracowanie lektur według epok Starożytność Średniowiecze Renesans Barok Oświecenie Romantyzm Pozytywizm (realizm) Młoda Polska (modernizm) XX-lecie międzywojenne Literatura II wojny światowej Współczesność Literatura dla dzieci i młodzieży Lektury Autorzy Ajschylos Homer Horacy Parandowski JanStreszczenia lektur Pokaż wszystkie lektury Pokaż matura 2022 A B C D F G H I J K L Ł M N O P Q R S T W Z Akademia pana Kleksa Jan Brzechwa Alicja w Krainie Czarów Lewis Carroll Anaruk, chłopiec z Grenlandii Alina i Czesław Centkiewiczowie Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery Antygona Sofokles Anus Mundi Wiesław KielarStreszczenie "Król Maciuś Pierwszy" 1.. Król Stefan Rozumnyjest bardzo chory i wielu lekarzy przewiduje, że umrze on niedługo.. Ta pomoc edukacyjna została zatwierdzona przez eksperta!. Neil Perry - sympatyczny, inteligentny nastolatek - przedstawia Todda kolegom.. To było Magiczne Drzewo, ale nikt o tym nie wiedział.Streszczenie Panna z mokrą głową opisuje perypetie nieco roztargniętej dziewczyny, której zabawne zdarzenia są chętnie czytane.. Księga II - Zamek 3.. Marian poinformował ją, że ktoś był na wyspie.Scena 1 Poranek, pokój w zamku Cześnika Raptusiewicza.. Drzewo upadło na ziemię, zatrzęsły się domy i burza ustała.. Księga VI - Zaścianek 7.. Mały pacjent pisze list do Pana Boga.. Billewiczowie wsławili się przede wszystkim walką za ojczyznę.. Nikogo nie było w domu: jego dwunastoletniego brata Filipa, ani jedenastoletniej siostry Tosi.. Księga X - Emigracja i Jacek 11.. Księga XII - Kochajmy sięStrofka pierwsza Duch Marleya Był dzień Wigilii Świąt Bożego Narodzenia.. Akcja dramatu rozpoczyna się w zakładzie szewskim.Majster Sajetan Tempe i dwaj Czeladnicy wykonują codzienną żmudną pracę i narzekają na krzywdę społeczną, której są ofiarami.. Księga V - Kłótnia 6.. Przez pierwsze dwa lata swego życia umieszczony jest w niemalowanej kołysce - pozostałości po jego zmarłym starszym bracie.Oto jest Kasia - streszczenie Tytułowa bohaterka powieści to ośmioletnia dziewczynka - uczennica drugiej klasy szkoły podstawowej.. W dzisiejszych czasach, w szkołach wprowadzony jest bardzo urozmaicony program nauczania.. Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i .Mikołajek - streszczenie utworu René Goscinny.. Pokój rodziców był pusty.. Są dwie genezy utworu, pierwsza z nich .Streszczenie.. Sztuka powstała pod koniec XVI wieku i jest podzielona na 5 aktów.. Ebenezer został jego jedynym spadkobiercą.. Dla wielu osób może wydawać się to absurdem, ponieważ ciągłe zmiany nie wróżą niczego dobrego.Sprawdź: Streszczenie krótkie Spis treści 1.. Jego ministrowie spierają się, czy po jego śmierci na tron ma wstąpić mały Maciuś, jego syn..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt