Antygona streszczenie test

Pobierz

Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Akcja tragedii Sofoklesa toczy się w Tebach, tuż po wojnie, w której zginęli dwaj bracia Polinejkes i Eteokles.. Człowieka szlachetnie urodzonego.. Rozwiąż test!Test Antygona, Antygona podręcznika Lektury dla Klasa III.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Antygona Sofoklesa.. Rozwiązanie.TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY "ANTYGONA".. Na jaką karę Kreon chce skazać Antygonę?. Możesz zdobyć 20 pkt.. Test składa się z 15 pytań.. Prologos Antygona, przed świtem, spotyka się ze swoją młodszą siostrą Ismeną i informuje ją o rozkazie, który wydał władca.. Zasłania się prawem boskim, które nakazuje grzebać zmarłych.Pogrążył mury, bo z tyłu nawałem Runął na smoka⁸ Ares z wo ny szałem.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Antygona bowiem nie mogąc znieść upokorzenia i niewoli sama odebrała sobie życie, a zrozpaczony Hajmon na wieść o jej śmierci zabił się przebijając bok sztyletem.. Twierdzi, że według prawa bogów dusza niepogrzebanego zmarłego nigdy nie zazna spokoju, a zwłoki na pewno zostaną zhańbione.. Ona również .Antygona i prawo boskie.. Tragedia ta wydarzyła się w nocy podczas ataku Argwinów na Teby, którym dowodził Polinejkes, Eteokles walczył po stronie Teb.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny"..

Antygona - streszczenie krótkie.

Król Kreon wydał rozporządzenie zakazujące pochowania Polinejka, który najechał na pałac sprawiedliwego króla Kreona, zhańbionego podczas morderczego pojedynku z Etoklesem, broniącym miasta przed najeźdźcą.. Na scenie pojawia się Kreon, któremu Strażnik opowiada, jak Antygona pogrzebała ciało brata.. Ponieważ się go bali.. W takiej sytuacji z opresji ratuje krótkie i treściwe streszczenie lektury Antygona , które zapewni wszystkie niezbędne informacje przed kartkówką z Antygony .Język polski - Antygona (streszczenie) - YouTube.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Test wiedzy z lektury Antygona, Sofokles.. Akcja "Antygony" ma miejsce w Tebach.. Odpowiedz poprawna: c) - czytaj wyjasnienie.. Na jaką karę Kreon chce skazać Antygonę?Lektury Antygona / Antygona.. Sprawdź, ile pamiętasz z tego starożytnego dramatu!. Gdzie toczy się akcja tragedii?. Człowieka, którego los zależy od Fatum.. Gdzie dzieje się akcja utworu?. Akcja tragedii rozgrywa się przed pałacem królewskim w Tebach.. Zawiązany został węzeł dramatyczny, na którym oprze się akcja tragedii.Antygona żali się na los Labdakidów, rodu, z którego pochodzą.. Mieszkańcy tego miasta wygrali właśnie wojnę z wrogimi wojskami.. Ponieważ był kaleką.. Antygona uważała, że Kreon nie miał prawa zakazywać pogrzebania jej brata.. Antygona, wbrew rozkazowi .Sprawdzian znajomości lektury "Przygody Tomka Sawyera" autorstwa Marka Twaina #marktwain #przygodytomkasawyera #lektury #lekturyszkolne Test: "Antygona" - streszczenieAntygona - streszczenie Przedmioty humanistyczne , a zwłaszcza język polski , opierają się w dużym stopniu na szczegółach, które łatwo pominąć w trakcie czytania..

"Antygona" - krótkie streszczenie.

"ANTYGONA" - test ze znajomości lektury dla zapracowanych nauczycieli - szybki do przeprowadzenia i sprawdzenia.. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. Test składa się z 15 pytań.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Test wiedzy z lektury Antygona, Sofokles.. b) zwrócił się o radę do wyroczni delfickiej.. Dowiadujemy się z niego o odparciu najazdu, o śmierci obu następców Edypa, o rozkazie Kreona i decyzji Antygony.. w Tebach w Troi w Rzymie na Krecie.Antygona.. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Dla niej najważniejsze jest prawo naturalne i posłuszeństwo wobec bogów.Antygona - streszczenie lektury - YouTube.Streszczenie "Antygony".. d) skazał Antygonę za złamanie praw ludzkich.. "Antygonę" napisał: a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.. Gdy czas przyszedł na Polinejkesa (Polinika), Eteokles nie chciał ustąpić mu tronu.. Akcja dramatu "Antygona" toczy się na placu przed pałacem w Tebach.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Antygona.. Tych wypadków nie wytrzymało również czułe serce Eurydyki, matki młodego samobójcy i żony Kreona.. Test zawiera 21 pytań.. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Na jaką karę Kreon chce skazać Antygonę?Lektury Antygona / Antygona.. Umówili się, iż będą rządzić każdy po roku..

"Antygona" Sofoklesa - streszczenie.

Pytanie 1/10.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Test wiedzy z lektury Antygona, Sofokles.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Siostra jest przeciwna, odwodzi Antygonę od buntu.. Rozwiąż test ».Antygona test z lektury Test zawiera 21 pytań.. Kreon zakazał grzebania zwłok Polinejkesa - brata Antygony i Ismeny.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Antygona'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest zawiera 21 pytań.. 2.ANTYGONA STRESZCZENIE Prologiem w Antygonie jest dialog między główną bohaterką i Ismeną.. Antygona informuje swoją siostrę, Ismenę, o rozkazie Kreona.. 3.Plik Antygona test.pdf na koncie użytkownika polskina6 • folder Antygona • Data dodania: 18 paź 2014Test z lektur "Król Edyp" i "Antygona"!. Test składa się z 15 pytań.. By temu zapobiec, planuje wraz z siostrą pogrzebać ciało.Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.. Rozwiąż test.Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Antygona, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Kto był ojcem Antygony i Ismeny?. Władcą Teb jest:Rozwiązanie.. Antygona namawia Ismenę do złamania zakazu.. Strażnik donosi królowi, że ktoś skrycie pochował Polinejkesa.Antygona - streszczenie szczegółowe..

test > Antygona.Antygona - powtórka, streszczenie z Lektury 1.

Prawo boskie mówi, że każdego zmarłego należy pogrzebać, żeby nie budzić odrazy bogów i żeby jego dusza nie błąkała się po ziemi.. test > Antygona.. Test znajomości Antygony.. Młodzieniec rzuca się na ojca z mieczem, a gdy ten unika ciosu, Hajmon popełnia samobójstwo.. Zrozpaczony Kreon wraca do domu i tu słyszy kolejną tragiczną nowinę.Streszczenie wydarzeń w Antygonie pokazuje, że od chwili wydania zakazu przez Kreona następuje seria tragicznych wypadków.. Kto był ojcem Antygony i Ismeny?. Przerwij test.. Antygona powiesiła się, a Hajmon rozpacza nad zwłokami ukochanej.. Bo Zeus nie cierpi dumnych głów, A widząc ich wyniosły lot I złota chrzęst, i pychę słów,Antygona streszczenie.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik .Antygona - streszczenie Treść Grafika Filmy Antygona chce sprzeciwić się rozkazowi Kreona o zakazie grzebania zwłok jej brata, Polinejkesa, uznanego za zdrajcę kraju.. c) zmienił swoje postanowienie dotyczące Antygony.. Człowieka przeklętego.. Po śmierci Edypa rządy w mieście-państwie mieli przejąć braci Polinejkes i Eteokles.. Tyrezjasz - niewidomy wróżbita radzi Kreonowi, by: a) skazał Antygonę za złamanie praw boskich.. Dlatego Polinejkes wraz z wojskami swego teścia atakuje Teby..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt