Opowiadanie odtwórcze zakończenie

Pobierz

Matka opowiadała jej historie o życiu Heraklesa i zerwaniu magicznego kwiatu.. Wskazówki: 1.. Ten dzień pozostał na długo w pamięci Ani i Krzyśka.. To opowiadanie napisane na podstawie jakiegoś istniejącego już, innego utworu - opowiadania, powieści czy mitu.. Tu zamykamy akcję, podsumowujemy, oceniamy, puentujemy, ewentualnie otwieramy pole dla refleksji czytelnika.. W tym przypadku także należy zastosować trójpodział tekstu.. Pamiętaj o dynamice tekstu.. Gdy Kora bawiła się na łące nagle zjawił się Hades bóg wojny i porwał Kore.Zakończenie W tym przypadku również możesz posłużyć się radami o tym, jak napisać opowiadanie twórcze, oparte na własnych przeżyciach.. Pliss pomóżcie jak najszybciej.Cechuje się barwnym i dynamicznym językiem, ukazuje przyczynę i skutek pewnego ciągu zdarzeń oraz jego - szczęśliwe lub nieszczęśliwe - zakończenie.. Ten rodzaj opowiadania jestPrzydatność 50% Napisz opowiadanie, w którym przedstawisz jak bawiono się na weselu Boryny.. Kora mała dziewczynka bawiła się na łącze matka ją ostrzegała ale głupiutka Kora nie słuchała.. Maciej Boryna był zamożnym gospodarzem, który posiadał wiele ziem, był wdowcem.. Jagienka była młodą kobietą, która pierwszy raz wychodziła za mąż.Ułóż zakończenie do opowiadania Adriana Mole ,,Męki dorastania" NAPISZ zakończenie.. Zakończenie.. (wprowadź opis, dialogi) Opowiadaj historię swoimi słowami..

Ma być wstęp, rozwinięcie i zakończenie.

We wstępie powinniśmy zawrzeć informacje o autorze, ciekawostki, tytuł książki, filmu etc., a także być krótkim wprowadzeniem do opisywanej sytuacji, które pojawi się w rozwinięciu.. (nie zmieniaj jej przebiegu) Przygotuj ramowy plan wydarzeń (to, o czym będziesz po kolei pisał/a).. W nim powinien być zawarty cały przebieg wydarzeń, który opisujesz.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 19.10.2014 o 15:18Napisz opowiadanie odtwórcze.. Polega na napisaniu oryginalnej, wymyślonej .3.. Staraj się by nie był on chaotyczny i by stanowił logiczną całość.. Przydatne sformułowania: Nigdy nie zapomnę tego dnia… Wiele razy wspominałem ten wieczór… W ten sposób poznałam swojego najlepszego przyjaciela… To był niezapomniany ranek…Urozmaicaj opowiadanie.. Przemyśl dobrze przedmiot i temat opowiadania.. Wykonajcie w zeszycie ćwiczenie 1 str.227 podręcznik (przeczytajcie, spróbujcie uzupełnić .Budowa opowiadania a) wstęp b) rozwinięcie c) zakończenie 2. w postaci zapisu z dziennika.. Przykładem opowiadania odtwórczego może być opisanie losów bohaterów książki lub filmu.. Zanim zaczniesz pisać swoje opowiadanie, przeczytaj poniższe wskazówki:Napisz opowiadanie odtwórcze o jednej z przygód Robinsona Crusoe.. Określ miejsce i czas wydarzeń.. odpowiedział (a) 10.06.2011 o 08:20: we wsztepie wprowadzasz czytelnikow do akcji np ta historia wydarzyła sie w tamte wakacje..

Kończąc opowiadanie, zamykasz akcję utworu.

3.Uważnie przeczytajcie przykładowe opowiadanie odtwórcze str.226 podręcznik - zobaczcie, jaki jest wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Ten dzień pozostanie na długo w mojej pamięci.. Na co musisz zwrócić uwagę?klooodi;*.. Układamy je zwracając uwagę na logiczną spoistość treści kolejnych zdań, wynikanie jednych z drugich.Mit o Demeter i Persefonie opowiadanie odtwórcze.. Dużą pomocą w pisaniu opowiadania odtwórczego jest plan wypowiedzi utworzony na podstawie tekstu oryginalnego.. Zakończenie natomiast to podsumowanie ogólne, emocje, które nam towarzyszyły, a także stwierdzenie, czy warto było poznać tę historię.III Zakończenie.. Dawno temu we wsi Lipce ogłoszono wesele Macieja Boryny i Jagny.. To opowiadanie napisane na podstawie jakiegoś istniejącego już innego utworu- opowiadania, mitu , powieści itp. Ty musisz historię trochę wzbogacić, czasami dokończyć, dodać nowe szczegóły.. Ostateczny kształt opowiadania zależy jednak od jego tematu, treści i osoby piszącej.. Zwroty a) wstęp: - pewnego dnia.. - zaczęło się to tak.. - tego zdarzenia nigdy nie zapomnę.Opowiadanie odtwórcze - co to takiego?. Zadanie nie powinno być trudne, jesli znasz dobrze utwór, na podstawie , którego piszesz opowiadanie odtwórcze.. w zakonczeniu zakanczasz np dzieki temu zrozumiałam ze.. (błe błe błe) przed twsepem rozwinieciem zakonczeniem powinny byc akapity.Opowiadanie odtwórcze, jak sama nazwa wskazuje, polega na odtworzeniu treści historii na podstawie opowiadania innego autora, według własnego pomysłu..

(akapity) Wymyśl tytuł.Opowiadanie odtwórcze - co to takiego?

(nie mieszaj go z czasem teraźniejszym) Zaplanuj wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Rodzaje opowiadań W zależności od tego, czy tworzymy tekst na podstawie czyjejś wypowiedzi ustnej lub pisemnej, czy korzystamy z własnych obserwacji, wyróżnia się opowiadanie odtwórcze i twórcze.Rozwinięcie stanowi najdłuższą część opowiadania.. Posługuj się czasem przeszłym.. Zadanie nie powinno być trudne, jeśli znasz dobrze utwór, na podstawie którego masz pisać opowiadanie.ZAKOŃCZENIE Propozycje zwrotów kończących opowiadanie: I tak skończyła się ta / moja przygoda.. I chociaż cała ta historia miała pomyślny koniec, postanowiłam / postanowili już nigdy nie podejmować takiego ryzyka.Jak napisać opowiadanie?. Zakończenie Zakończenie to rodzaj podsumowania opisywanych wydarzeń - musi do nich ściśle nawiązywać.Najczęściej stosowanym rodzajem opowiadania wśród dzieci niepełnosprawnych intelektualnie jest opowiadanie odtwórcze proste, podczas którego dzieci odtwarzają to co widziały, przeżyły, doświadczyły, w czym uczestniczyły.. Zapoznajcie się z informacjami po lewej stronie opowiadania.. Opowiadanie twórcze wymaga większego wysiłku, sprawności językowej i fantazji..

Opowiadanie ma trójdzielną budowę (wstęp, rozwinięcie, zakończenie).

Zasady a) Narracja w tym samym czasie w całym opowiadaniu b) Wzbogacenie o inne formy wypowiedzi, elementy opisu, charakterystyki c) Występowanie dialogów 3..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt