Test z historii starożytny rzym

Pobierz

Nasz ekspert przybliży Ci również historyczne początki tego wiecznego miasta.. Galeria postaci Tematyczna bibliografia artykułów z "Mówią Wieki" Opracowanie tematów z historii.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki z historii starożytnego Rzymu.Plik starożytny Rzym kl 5.docx na koncie użytkownika ataklar • folder HISTORIA KL V • Data dodania: 25 paź 2013. test klasa 5 (1).pdf.. Pytania sprawdzające ze Starożytności.Sprawdzian z historii klasa 5 dział 3 - Starożytny Rzym - Wczoraj i dziś flickr.com Sprawdzian z historii dla klasy 5 przygotowany na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś z działu "Starożytny Rzym".Wczoraj i dziś (rok szkolny 2019/20 szkoła podstawowa klasy 4-8 / historia) Poziom: Klasa 5: Dział: 3.Zapoznasz się z dwoma legendami o powstaniu Rzymu.. Niewolnik to osoba pozbawiona praw, .. Lata : Polska i Europa .. Test wiedzy historycznej z zakresu Starożytnego Rzymu.. C. miejsce stacjonowania legionów .. Wiedza o społeczeństwie .. Zdrap swojego nietypowego skina z Among Us!Wybierz test z rozdziału Antyczny Rzym lub podrozdziałów podręcznika Zrozumieć przeszłość cz. 1 dla Klasa II Liceum.Starożytny Rzym test dla klasy 5.. Dowiesz się, jaki ustrój pan.Sprawdzian wiadomości z historii z działu "Starożytny Rzym" dla klasy I gimnazjum opracowany na podstawie podręcznika G. Wojciechowskiego, wydawnicwo "Nowa Era" Brygida Tarka- nauczyciel historii i plastyki w ZSO w RzucowieSTAROŻYTNY RZYM - LEKJA POWTÓRZENIOWA _____ 1..

Co wiesz o starożytnym Rzymie?

Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki z historii starożytnego Rzymu.Test - Seria pytań wielokrotnego wyboru.. Rzymski szyk bojowy 3.. Najważniejsze wydarzenia z dziejów Rzymu Data Wydarzenie 753 p.n.e. Legendarna data założenia Rzymu.. D. to plac, gdzie odbywały się wyścigi rydwanów.. Napisz, w jakim języku mówili starożytni .Starożytny Rzym (wersja B) Test.. Rozpocznij test .. Początek republiki rzymskiej.. Ostatnim z 7 królów panujących w Rzymie przed powstaniem republiki był: a) Romulus b) Tarkwiniusz Pyszny c) Tarkwiniusz Stary d) Numa Pompiliusz 2.. Quizy historyczne.. poleca78% Historia .. Jak się nazywał lud z którego wywodzili się pierwsi królowie Rzymu: a) Ariowie b) Etruskowie c) Sumerowie d) Samnici 2.Starożytny Rzym - zabytki 2013-04-06 19:14:56 Uzupełnij tekst - Starożytny Rzym .. Średniowiecze.. advertisement Test konkursowy z historii starożytnej Rzymu.doc (52 KB) Pobierz Test konkursowy z historii starożytnego Rzymu 1.. Projekt ratowania republiki w Rzymie 4.. Legendarne począki Rzymu 2.. I stwierdzam że drugie pytanie jest trochę dziwne, bo owszem nie było rzeszy rzymskiej ale też nie było królestwa (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić) bo Rzymianie nie chcieli by takowe istniało.Międzynarodowy test wiedzy w kategorii starożytny Rzym.. Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.Test Starożytność - starożytny Rzym, Rozdział I podręcznika Bliżej Historii dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Rzym leży na: Rzym leży nad rzeką: Rzym leży: a) pięciu wzgórzach a) Nil a) w Azji b) siedmiu wzgórzach b) Jordan b) w Afryce c) trzech wzgórzach c)Tyber c) w Azji 2..

Jak dobrze znasz starożytny Rzym.

Szukaj.. Publikanie w świetle relacji Cycerona 3.. [Reforma .Test z historii- starożytny rzym, kl 1 gimnazjum 2012-01-06 13:52:38 Pomóżcie mi odpowiedzieć na te pytania - historia - starożytny Rzym 2009-03-05 21:58:27 Załóż nowy klubNajważniejsze wydarzenia z historii Polski .. Test z historii dla klasy I gimnazjum (wersja B) Pierwszym królem Rzymu był: Remus: Juliusz: Romulus: Rzym leży nad rzeką: Tygrys: Tyber: Dunaj: Lud, który wcześniej zamieszkiwał Italię, to: Achajowie: Etruskowie: Nie czujesz się pewnie w tym temacie?Starożytny Rzym - test ABCD z od PWN (trudniejszy).doc (730 KB) Pobierz TEST (g_klasa_1_nr 2) Starożytność - Rzym Materiał przygotowany w oparciu o podręcznik L .Plik starożytny Rzym kl 5.docx na koncie użytkownika ataklar • folder HISTORIA KL V • Data dodania: 25 paź 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. STAROŻYTNY RZYM 1. .. Imperium to rozległe wielonarodowe państwo, którego struktura utrzymywana jest dzięki przymusowi wywieranego z jego środka centralnego.. Prowincja obszary Imperium Rzymskiego położone poza Italią.. Wpisz w wykropkowane miejsca .Plik Historia Starożytny Rzym.pdf na koncie użytkownika mf99 • folder Starożytność • Data dodania: 21 wrz 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Starożytny Rzym; Test konkursowy z historii starożytnej Rzymu - Testy..

"Starożytny Rzym" - test z historii starożytnej dla liceum ogólnokształcącego.

TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. MILIONERZY— Bajki z lat 80. i 90!. Temat 1.. Compositions (wypracowania) .. Starożytny Rzym Pytań: 11.. ROZDZIAŁ III.. Starożytny Rzym test dla klasy 5.. ANTYCZNY RZYM .. Wskaż postać historyczną związaną z historią starożytnego Rzymu.. 2.Starożytny Rzym - najważniejsze pojęcia, osoby i daty.. A. największa świątynia w Rzymie.. Starożytność.. Etruskowie i początki Rzymu : ; Etruskowie i początek Rzymu - notatkaNotatki z historii zakres podstawowy.. Utworzono urząd trybuna ludowego i edyla plebejskiego, utworzono .Lista artykułów w kategorii Starożytny Rzym; Tytuł; 1. starożytny Rzym kl 5 (1).docx.. Legendarna tradycja o Rzymie królewskim Państwo rzymskie wywodzi swój początek od Romulusa, który wraz z bliźnim bratem swoimPrzykładowy test z historii starożytnego Rzymu Podobne tematy.. 2010-01-01 15:50:07 Mam problem w czwartek mam test z historii a nie mogę znaleźć na internecie.TEST 3 Starożytny Rzym 1.. Połącz odpowiednie urzędy z ich krótkim opisem.. Starożytny Rzym.. Jak dobrze znasz starożytny Rzym.. Co wiesz o starożytnym Rzymie?. AIDS Ankieta eksperyment jadłospis kolacja Kwestionariusz List List miłosny obserwacja Test.. Walka plebejuszy z patrycjuszami według Liwiusza 2.. Wybierz poprawną odpowiedź, aby kontynuować.Test zawiera 24 pytań..

Notatki z historii dla szkoły podstawowej.Test sprawdzający dla klasy I.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt