Wypisz przeciwwskazania do wykonania zabiegu trwałej ondulacji

Pobierz

Wymień możliwe przyczyny zbyt mocnego lub zbyt słabego skrętu włosów po wykonaniu zabiegu trwałej ondulacji.. 54 2.4 Zmiany zachodzące przy nietrwałym przekształceniu włosa podczas ondulacji wodnej .. Kandydat wykonuje zadania na egzaminie własnymi narzędziami i przy pomocy własnych materiałów pomocniczych.. 54Efekt trwałej ondulacji zasadowej będzie widoczny przez ok. 10 miesięcy, dlatego ważne jest regularne uzupełnianie odrostów.. Brak narzędzi i przyborów uniemożliwia przystąpienie do egzaminu.. Mogą zawierać: · proteiny z mleka - odbudowują uszkodzone włókna keratynowe, · proteiny z jedwabiu - odpowiedzialne za wypełnianie ubytków powstałych na powierzchni łusek włosa,Trwała ondulacja składa się zwykle z trzech etapów: nawinięcia włosów na wałki i nawilżenie płynem ondulacyjnym, spłukanie włosów, zastosowanie płynu utrwalającego.. Wymień rodzaje trwałych ondulacji i omów jedną z nich.. Nakręcenie trwałej ondulacji (10 wałków): - 10 minut 2.. Istnieje, szereg przeciwwskazań do najpopularniejszych należą: Zniszczone włosy - na zniszczonych i przesuszonych włosach nie należy wykonywać trwałej ondulacji, gdyż zabieg może je dodatkowo zniszczyć, a nawet spalić;Dopiero po takim przygotowaniu fryzjer przechodzi do właściwej części zabiegu - spryskuje włosy płynem do trwałej ondulacji.. trwała ondulacja dwufazowa - czyli uzupełnianie odrostów włosów po zabiegu trwałej ondulacji zasadowej..

Omów proces zachodzący podczas zabiegu trwałej ondulacji.

73.Przeciwwskazania do trwałej ondulacji: Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu należy przeprowadzić diagnozę stanu włosów i skóry głowy, w celu wykluczenia przeciwwskazań.. był to rodzaj wałków nagrzewanych do określonej temperatury a aparatach nagrzewających.. Wymień ilu % oraz do jakich celów używany jest w zakładzie fryzjerskim nadtlenek wodoru.. Co to jest dekoloryzacja?69.. Metody ondulacji wodnej a) Na mokro przy użyciu - Wałków - Klipsów - Suszarki - Szczotki - Palców b) Na sucho3.. Omów chemiczne uszkodzenia włosa i wyjaśnij w wyniku czego powstają.. Czas wykonania - 15 min.. ZADANIE - Damskie - Wyciskanie fal na mokro na 1/2 głowy - Wyciskanie pierścionków na 1/2 głowy.. po 5 wałków wg wybranych technik.. Proces chemiczny Do wykonania trwałej ondulacji stosuje się substancje chemiczne.Po osiągnięciu efektu włosy zostawiono do wyschnięcia.. Zabiegów ondulacji chemicznej nie wykonuje się, gdy: - włosy są zniszczone lub gąbczaste - włosy były wcześniej poddane ondulacji chemicznejWymień przybory do wykonania balayage.. Nakręcanie trwałej ondulacji, stosując różne techniki nawijania, omówienie wykonania 20 min.. Nasączono płynem włosy a następnie nawijano na wałki drewniane, nakładano saszetki i przytrzymywano metalowymi spinaczami.Preparaty trwale ondulujące składają się zazwyczaj z dwóch składników: 1) płynu zmiękczającego keratynę, który umożliwia nadanie włosom odpowiedniego kształtu, 2) utrwalacza (neutralizatora), który odbudowuje strukturę siarczkowa białka zmieniając strukturę keratyny, utrwala nadany kształt.Trwała ondulacja włosów przebiega w następujący sposób: Fryzjer nakręca poszczególne pasma włosów na wałki, a następnie spryskuje je płynem ondulacyjnym..

Wymie ń przeciwwskazania do zabiegu rozja śnianiu włosów.

Kobietom, które decydują się na trwałe prostowanie włosów, wcześniej poleca się wykonanie próby wrażliwości skóry, ponieważ zastosowane w zabiegu środki chemiczne mogą wywołać różne reakcje alergiczne.2.3 Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu ondulacji wodnej .. Omów strzyżenie na garsonkę.. Wymień możliwe przyczyny zbyt mocnego lub zbyt słabego skrętu włosów po wykonaniu zabiegu trwałej ondulacji.. Jaki efekt daje zróżnicowana budowa wałków przy zabiegu ondulacji trwałej oraz ondulacji wodnej?. b) Na nietrwałe przekształcenie włosa mają wpływ następujące czynniki: - Nawijanie - Naciąganie - Podwyższona temperatura - Środki stylizujące 2.. Jego zadaniem jest rozbicie wiązań di siarczkowych w warstwie korowej przez atomy wodoru, znajdujące się w stosowanym preparacie.Przeciwwskazania do trwałej ondulacji Jeśli włosy były wcześniej farbowane, trzeba o tym koniecznie powiedzieć - trwałej ondulacji nie wykonuje się bezpośrednio po farbowaniu, i jest ona niewskazana, jeśli do farbowania użyta była henna.Na początku stylista fryzur nawija twoje włosy na wałki, a potem nakłada na nie płyn do trwałej ondulacji, który trzeba trzymać na włosach około 20-30 minut -w zależności od twojego rodzaju włosów.nie od dziś wiadomo że trwale bardzo wysuszają włosy i i bardzo je osłabiają, proszę się zastanowić czy Pani włosy to "wytrzymają" warto też ten pomysł skonsultować z fryzjerem ( sprawdzi on kondycję włosa i doradzi optymalne rozwiązanie)..

... Wymień przeciwwskazania przy rozjaśnianiu włosów.

Co to jest dega żowanie?. Dopuszczalne jest wyciśnięcie fal na całej głowie.. Działanie preparatu do ondulowania trwałego włosów 87 2.2.7.. Czas wykonania - 45 min.. Pytania sprawdzające 21 .. , - określić przeciwwskazania do trwałej ondulacji, - określić zasady strzyżenia i czesania włosów poddanych trwałej ondulacji, - sporządzić plan wykonania trwałej ondulacji .40.. Omów przykłady.. Materiał nauczania 20 4.4.2.. ZADANIE - DamskieBłędy popełniane podczas ondulowania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu 20 4.4.1.. Po jakich zabiegach i w jakim celu wykonujemy proces zakwaszania?. Wymień rodzaje trwałych ondulacji i omów jedną z nich.. Włosy słabe, zniszczone zabiegami fryzjerskimi, świe żo umyte włosy, alergia na środki rozja śniaj ące, choroby skóry.. Opisz przeprowadzenie zabiegu trwałej ondulacji na zimno i wyjaśnij znaczenie poszczególnych czynności.Do wykonania zadań czeladniczych niezbędne są m. : na dziale damskim co najmniej dwie główki treningowe, na dziale męskim - model.. - trwała ondulacja kompresowa - powstała w latach wojennych.. Skręt młodych kosmyków uzyskuje się poprzez silniejsze środki chemiczne, natomiast do starszych .Przygotowanie naszego stanowiska pracy jest jedną z najważniejszych rzeczy o której zawsze musimy pamiętać przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu.3.4 Przeciwwskazania przy wykonywaniu trwałej ondulacji 3.5 Etapy trwałej ondulacji 3.6 Cele konsultacji do zabiegów trwałej ondulacji 3.7 Diagnoza włosów przed zabiegiem trwałej ondulacji 3.8 Organizacja stanowiska pracy do zabiegu trwałej ondulacji 3.9 Przygotowanie włosów do zabiegu 3.10 Zasady nawijania włosów na wałkiNakręcenie trwałej ondulacji: stosując dwie wybrane techniki nawijania, nawinąć min..

Wyjaśnij czym jest utrwalanie trwałej ondulacji.

Dzięki temu preparatowi włosy stają się bardziej plastyczne i można im nadać dowolny kształt.2.2.5.. ZADANIE CZAS wykonania w dziale damskim 1 Nakręcenie trwałej ondulacji, stosując dwie, wybrane techniki nawijania (nawinąć po 5 wałków wg wybranych technik) - długość włosów do 20 cm, nawijanie dwiema technikami spiralną i cegiełkową,17) rozpoznać przeciwwskazania do wykonania zabiegu nietrwałej zmiany struktury włosów, 18) wypełnić kartę diagnozy przed zabiegiem nietrwałego odkształcenia włosów, 19) przygotować klienta do zabiegu trwałej zmiany struktury włosów - analiza stanu włosów, przeprowadzenie wywiadu z klientem,Wymień przeciwwskazania przy rozjaśnianiu włosów.. ZADANIA Dział Damski 1.. 13.główki treningowe)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt