Uzasadnij że zarówno kreon jak i antygona kierują się hybris

Pobierz

Oba stanowiska nie są w żaden sposób do pogodzenia!. Antygona broniła swoich racji, była dumna, była gotowa umrzeć (i umarła) w obronie swoich racji, praw, uczuć, emocji.. Wskaż konsekwencje takiej postawy w odniesieniu do całości utworu.. Miał wcześniejsze postanowienia i nie chciał ustąpić.. Sun .Zenon555.. Kreon kierował się swoją dumą, honorem.. Kreon także postawiony zostaje w sytuacji wyboru.Jak jeszcze mozna poprawic te rozprawke zmienic tresc aby zdanie byly zdanmi a nie niewiadomo czym, gdzie postawic kropki gdzie przecinki i poprawic bledy ortograficzne czyli oglnAntygona w Nowym Jorku Janusza Głowackiego, .. Sprzeciwiła się .Kreon wyznaje zasadę, że władca powinien być sprawiedliwy dla wszystkich podwładnych.. Zrozumiał, że nie może przeciwstawiać się bogom.. uzasadnij odwołując się do ,,Antygony' Sofoklesa , że Kreon i Antygona muszą dokonać tragicznego wyboru PILNE!. Byli oni kolejnymi bohaterami, którzy stali się igraszką swojego losu.. Uważał się też za obywatela świata, nie uznawał podziałów narodowościowych.. Diogenes szczycił się tym, że żył jak pies - stąd nazwa (gr.. W obu przypadkach nie zaznałaby spokoju sumienia.. Utwór składa się z pięciu EPEISODIONÓW i pięciu STASIMONÓW oraz z PROLOGU i dwóch PIEŚNI: zawiązującej akcję i kończącej ją.. Antygona staje przed koniecznością dokonania wyboru, daniem pierwszeństwa jednej z dwóch wartości- wierności boskim prawom i posłuszeństwa wobec rozkazów władcy..

Reforma 2019Uzasadnij, ze zarówno Kreon, jak i Antygona kierują się hybris.

Wskaż konsekwencje takiej postawy w odniesieniu do całości utworu.. Kreon zmienia swoją decyzję pod wpływem słów Terezjasza.. Było jednak za późno.. Różnice między nimi dotyczyły zarówno sfery sakralnej, jak i politycznej.. Diogenes szczycił się tym, że żył jak pies - stąd nazwa (gr.. Zinterpretuj wypowiedź Antygony: "Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić" jako podsumowanie rozmowy z Kreonem.. Zarówno Antygona jak i Kreon noszą w sobie elementy tragizmu.. Antygona grzebiąc zwłoki swojego brata wybiera prawa boskie, przeciwstawiając się ludzkim.. Sztuka wyrazu.. Udowodnij, że konflikt Antygony i Kreona jest starciem racji: prawa boskiego i .Widzowie wybierając program telewizyjny kierują się wieloma czynnikami np. o czym lub o. Przydatność 75% Antygona - Kreon "Antygona wybrała swój los, Kreon został przez los przygnębiony.. Miał władzę, uważał się za pana wszystkich poddanych.a w sumie to nim był.. Nie będzie pochowany.. !Jak jeszcze mozna poprawic te rozprawke zmienic tresc aby zdanie byly zdanmi a nie niewiadomo czym, gdzie postawic kropki gdzie przecinki i poprawic bledy ortograficzne czyli oglnAntygona w Nowym Jorku Janusza Głowackiego, ..

Antygona popełniła ...Według mnie zarówno Kreon jak i Antygona to postacie tragiczne.

Uważał się też za obywatela świata, nie uznawał podziałów narodowościowych.. Antygona i Kreon- tragizm postaci.. PROLOGOS - zawiązanie akcji, informacja o przedakcji: rozmowa Antygony z Ismeną o tragicznych losach rodu Labdakidów.1.. Zinterpretuj wypowiedź Antygony: "Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić" jako podsumowanie rozmowy z Kreonem.Uzasadnij, ze zarówno Kreon, jak i Antygona kierują się hybris.. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt