Renesans test sprawdzający

Pobierz

Oświecenie - prezentacja; Oświecenie - test; Romantyzm.. Zawiera 17 pytań.. XVII wiek.. Folwark pańszczyźniany w Polsce.. Wielkim uznaniem cieszyli sie uczeni.. Renesans nawiązuje do: antyku średniowiecza odrodzenia baroku: 3.. Reforma Kościoła i kontrreformacja.. Brakuje odpowiedzi.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Czas na odpowiedź: 10sekund.. renesans, filozofia, reformacja.Test nr 2 (sprawdzający wiedzę z epoki renesansu) 1.. 1) Jak nazywa się ten obraz i kto jest jego autorem?. Młoda Polska - prezentacja; Młoda Polska - testTest: Sprawdzian wiadomości o JANIE KOCHANOWSKIM Opis testu: sprawdzian sprawdzający zdobyte informacje na temat życia i twórczości najwybitniejszego polskiego poety JANA KOCHANOWSKIEGO Liczba pytań: 6 Poziom: Średni Rozwiązany: 89 razy Średnia ocena:Katalog pytań i zadań z zakresu Renesans - Język polski.. Reformacja w Europie.. Anna Nowak.Test sprawdzający znajomość podstaw kultury renesansu.Można wykorzystać test jako formę pracy sprawdzającej wiedzę uczniów na lekcji (czas trwania testu około 20 min).. Epoka, w której żył i tworzył Jan Kochanowski to .. Część 2 na Uczę.pl.. Barok - prezentacja; Barok - test; Oświecenie.. 1) Kim był narrator a) Pilotem b) Lekarzem c) Astrologiem 2) Do czego były podobne baobaby a) Do zboża b) Do małp c) Do chwastów 3) Ile razy w ciągu dnia widział mały książę zachodów słońca a) 43 b) 29 c) 74 d) 51 4) Dlaczego mały książę opóścił swoją planete?.

... literatury epoki renesansu.

Panowanie ostatnich Jagiellonów.. Dzięki zadaniom nie tylko sprawdzisz swoją wiedzę, ale i przekonasz się, ile czasu zajmuje Ci udzielenie odpowiedzi na konkretne pytania.Testy z historii dla liceum i technikum - Materiały do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie.. Pierwsza wolna elekcja w Polsce .. W tej lekcji znajdziesz: nagranie z lekcją (dwa filmy trwające 28 i 20 minut) prezentacje w pliku PDF do pobrania; test sprawdzający wiedzę z epoki (do wykonania na platformie oraz do pobrania w formacie PDF) szczegółowa notatka dotycząca TrenówTest sprawdzający wiedzę i umiejętności z zakresu literatury renesansu Violetta Barczyk; Test sprawdzający wiedzę i umiejętności związane z kulturą antyczną Anna Komarec; Test sprawdzający wiedzę i umiejętności związane z kulturą renesansu Anna Komarec; TEST SPRAWDZAJĄCY WIEDZĘ O RZECZOWNIKU I PRZYMIOTNIKU - KL. IV Ewa Turlik-KostanekTest z malarstwa renesansu- sugeruję opcję mieszania pytań, ponieważ tworzę je przerabiając kolejno poszczególnych malarzy- co ułatwia naukę.. zdawalność: 73.79 % dodany: 27.09.2009: Renesans - synteza epokiTest wymagający podania tytułów fragmentów utworów, wskazania postaw filozoficznych na podstawie fragmentów utwórów, znajomości informacji biograficznych oraz napisania krótkiej rozprawki.Renesans w Europie..

a) Pieśń XXV b ...Test zawiera materiał z epoki renesansu.

O autorze.. (28 KB) Pobierz.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Test sprawdzający wiedzę o ułamkach zwykłych i dziesiętnych, zgodny z podstawą programową nauczania matematyki w klasie VII szkoły podstawowej.Średniowiecze - test; Renesans.. Test promuje poprawną polszczyznę i wymaga odpowiedzi z zastosowaniem wielkich liter przy imionach, nazwiskach, czy nazwach własnych!Mały Książę - Test.. Co oznacza termin reformacja?. Sprawdzenie wiadomości z renesansuTestportal to aplikacja internetowa umożliwiająca tworzenie własnych testów i testowanie online.. Załącznik.. Przypomnij utwory, które powstawały w tak dramatycznych czasach i przygotuj się do sprawdzianu.. Twórz testy dopasowane dla biznesu i edukacji!opis: Test zawiera podstawowe pytania o epoce renesansu.. Przypomnij sobie wiadomości o lekturze: Kamienie na szaniec - opracowanie,Kamienie na szaniec - dokładne streszczenie.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Renesans + Fraszki Kochanowskiego - Test.. Główny prąd umysłowy renesansu, nakazujący człowiekowi wszechstronny rozwój, doznanie wszelkich ludzkich doświadczeń to: humanizm XIV.. Reformacja w Polsce.. Rozpocznij test.. Którzy z wymienionych polskich pisarzy i poetów tworzyli w odrodzeniu?Otrzymujesz test pisemny, którego rozwiązanie pozwoli Ci sprawdzić, w jakim stopniu opanowałeś wiedzę i umiejętności z zakresu literatury renesansu..

Którą z wymienionych cech uznasz za typową dla epoki renesansu?

a) anonimowość dzieł; b) powrót do antyku; c) uniwersalizm; d) augustynizm.. We Francji Kochanowski poznał również Pierre'a Ronsarda i innych poetów grupy "Plejady" (powstała wówczas elegia łacińska "Ronsardum vidi").. Test składa się z 20 zadań o różnym stopniu trudności.Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Karolina Sujkowska (wynik: 87 %) KACPER MARCIN DŁUGOWOLSKI (wynik: 0 %) marta xyz (wynik: 77 %) Martyna Kolano (wynik: 0 %) koneser madrosci (glupota) (wynik: 100 %) Najlepsi w kategorii: 1.. Postulowali oni tworzenie literatury w językach narodowych (zgodnie zresztą z założeniami renesansu).Zbyt wcześnie na test?. Uzupełnij: "Jan Kochanowski żył w wieku .. Profile naszych klas.. Wykształceni ludzie chętnie oddawali się lekturze książek.nawiązania do renesansu .. Kształtowanie się demokracji szlacheckiej w Polsce.. 1) Renesans to inaczej: a) Antyk b) Humanizm c) Odrodzenie d) Barok 2) W renesansie żył: a) Kopernik b) Żeromski c) Miłosz d) Sienkiewicz 3) Autorem słów: "Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce" jest: a) Rej b) Terencjusz c) Kochanowski d) Platon 4) Jan Kochanowski tworzył: a) powieści, .11.. Wzorce osobowe odrodzenia to: asceta, patriota, rycerz humanista, patriota, ziemianin święty, rycerz, patriota ziemianin, humanista, władca: 2..

3..Kobieta renesansu - test sprawdzający umiejętność pracy z tekstem nieliterackim.

Rozwiąż test, który zawiera 16 pytań.. Renesans w Polsce.. Wojny polsko-moskiewskieXIII.. Romantyzm - prezentacja; Romantyzm - test; Pozytywizm.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Film o szkole.. Słowa kluczowe.. Przykładowa kartkówka z "Kamieni na szaniec" z odpowiedziami Podaj autora "Kamieni na szaniec".Czy autor "Kamieni na szaniec" znał bohaterów swojej książki?Jakie góry odwiedzili bohaterowie, zanim dowiedzieli się o wybuchu wojny?Jakie .Test sprawdzający wiadomości z literatury współczesnej oraz wojny i okupacji.. a) prąd filozoficzny; b) zmiana ustroju państwa; c) ruch religijny; d) pochwałę człowieka; 3.Renesans w Polsce przypada na wiek: XV XVI XVII XVIII: 1. kontakt: .W 1559 roku przebywał w Paryżu.. a) Był samotny b) Zwątpił w róże c .Jan Kochanowski - twórczość - sprawdzian.doc.. Przeznaczony jest dla uczniów klasy I gimnazjum korzystających z podręczników wydawnictwa Nowa Era.. Pozytywizm - prezentacja; Pozytywizm - test; Młoda Polska.. Historia sztuki Malarstwo renesansu Test z malarstwa renesansu- sugeruję opcję mieszania pytań, ponieważ tworzę je przerabiając kolejno poszczególnych malarzy- co ułatwia naukę.Test sprawdzający znajomość pojęć i tekstów literackich z zakresu renesansu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt