Przeczytaj głośno tekst z każdego zdania wypisz

Pobierz

Ćwiczenia w czytaniu i pisaniu wyrazów i zdań z nowo poznaną literą.147.. Zrób zdjęcie wykonanego zadania i wyślij na mój adres e-mail do 29 maja.. Wymień 2 sceny, które wywołują śmiech - opisz je krótko.. LICEUM 1.. Rozwiąż ćw.. Przeczytaj tekst i zaproponuj do niego odpowiedni tytuł 2.. C hłopiec nie ustąpił miejsca w tramwaju.. Dobrze , że na dziś zaplanowaliśmy wycieczkę do lasu .. Tomek nie dokończył pracy domowej.. 5\ Wypisz w kolejności alfabetycznej wyrazy z u z ćw.. W razie pytań proszę o kontakt mailowy: .. Ptaki śpiewały , drzewa kołysały się na wietrze .Zdanie składa się z części, .. Następnie zapisz je w zeszycie - zad.. Przeczytaj głośno tekst.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.Skorzystaj z tekstu ze strony 42 w podręczniku i odpowiedz pełnym zdaniem na pytania - ćwiczenie 1, str. 37.. Uważnie przeczytaj tekst.. 1 str.91 - przeczytaj tekst i wypisz do zeszytu nowe słownictwo.. Podróż autobusem trwała długo, ale w teatrze było wspaniale.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Dzień zapowiadał się przepięknie .. Wąska drogą przez las szły dzieci.. Temat:Czego nauczyły nas przygody bohaterów naszych lektur?. 4.Otwórz podr.. Hania lubi matematykę.. Wokółniej leżą liście.. Z podanych odpowiedzi wybierz właściwą, tak aby powstał logiczny, spójny i gramatycznie poprawny tekst..

Przeczytaj tekst i wykonaj zadania 1.-9.

1,2,4,5 str.91 z podręcznika.. Wskaż wyrazy łączące zdania pojedyncze w złożone.. Rozmawiając z nią, ciągle żuł gumę.. Przeczytajcie głośno tekst z ćwiczenia 8, który zawiera zdania nierozwinięte i rozwinięte.. zdanie: zdję-cia Odpowiedź na zadanie z Między nami 7Przeczytaj głośno i wyraźnie podane niżej zdania.wypisz wyrazy, w których może dojść do uproszczeń grup spółgłoskowych.. Przeczytaj głośno.. Skreśl zdanie, które nie pasuje do opisu.. Uwaga: Jedno zdanie zostało podane dodatkowo i nie pasuje do żadnej luki.. Spod muszli wystawały mu małe rogi.. Czytaj uważnie wszystkie teksty i zadania.. Podkreśl podmiot i orze­ czenia.. Otwórz zeszyt ćwiczeń na str. 78.. 4 Praca w ćwiczeniach str. 6 i 7.. Praca w zeszycie (niebieskie kropki są pod spółgłoskami, a czerwone pod samogłoskami) Pisz starannie.. uroczo.. Wypisz w zeszycie imiona dzieci z tekstu w kolejności alfabetycznej.. Uzupełnij w zeszycie ćwiczeń materiał do tego tematu.. Miał on 2 muszle.. Zachowaj ich formę.. Podkreśl zdanie, które mówi o tym, z kim spotkali się uczniowie po spektaklu.. Dzielili dobę na dwa-naście godzin dziennych i dwanaście godzin nocnych.. imiesłowy przysłówkowe współczesne -PILNE !. Autor: akancia Dodano: 23.1.2012 (17:04) Przeczytaj głośno podany tekst, a następnie wypisz z niego wyrazy, w których nie akcentujemy drugiej sylaby od końca, Podkreśl w nich sylabę akcentowaną..

Przeczytaj tekst i wypisz zdania złożone.

3 Przeczytaj tekst i zaznacz właściwe dokończenie zdania.. Przeczytaj na głos Przeczytaj ofertę.. Mama nie upiekła ciasta.. Rozumie treść czytanych zadań.4\ Wybierz 6 wyrazów z ćw.3\ i ułóż z nimi 6 zdań.. Zdecyduj, czy poniższe zdania są.. niebieski żółty .. Do każdego zdania dopasuj właściwy tekst.. Egipcjanie mieli ciekawy sposób pomiaru upływu czasu.. Przeczytaj podane zdania i zwróć uwagę Przeczytaj podane.Wymień 2 cechy Rejenta i każdą udowodnij przykładem z tekstu.. c) Wuj Ani jest pierwszorzędnym rzemieślnikiem, więc wszyscy bardzo go cenią.Treść zadania.. Napisz, na czym polega ich komizm.. Wypisz te grupy.. Porównajcie go z tekstem, który powstał po wykonaniu ćwiczenia 9, z którego usunęliście określenia.Praca z tekstem z ćw.. 1Przeczytaj tekst B.Pawlikowskiej-str.325,wykonaj i zapisz w zeszycie wszystkie ćwiczenia do tekstu, zadanie 12 wyślij na pocztę@.. Z podanych zdań wypisz czasowniki z przeczeniem nie.. Wróciły do domu i przeczytały książkę o ślimakach.. ona Czesto po górach ciekawe miejsca dokladnie je on póániej tekst i zdjecia tak album z podróžy -uje sie nie kreskuje.. Jeszcze raz przeczytaj głośno informację przypominającą ze str. 133 - podręcznik.. 1/ 6\ Wypisz w kolejności alfabetycznej wyrazy z u z ćw.. (do piątku 5czerwca) Temat:Mama -najpiękniejsza istota na świecie.Przeczytaj uważnie tekst , a następnie wykonaj zadania ..

Przeczytaj podany tekst i wykonaj polecenia.

Przeczytaj ponownie tekst.. Na podstawie wiersza "Chrząszcz" ze str. 43 w podręczniku skreśl w zdaniach niepoprawne wyrazy.. Napisz dialog o tym, jaki jest Bóg.. Rozmówcami mają być dwie osoby, z których jedna czyta Księgę Jozuego jako podręcznik do historii, a druga jako tekst religijny.. Jeden tekst pasuje do dwóch zdań.. Subject: Special Day - Writing dialogue-17.03.30-wtorek -przeczytaj dialog ze strony 91 -wykonaj zadanie 2 ze strony 91 pisemnie do zeszytu- należy podkreślone frazy w tekście dopasować do wybranych fraz podanych na zielonych polach.- przeczytaj z marginesu str.6 wyrazy mające ź w środku.. Małgorzata Matuszak Czym jest… cierpliwość .297.. W PARKU Na ławce w parku siedzi kobieta i czyta książkę.. Przeczytaj podane teksty Przeczytaj podane teksty.. Zapakowano samochód i przygotowano koszyki .Wydawałoby się , że nic nie zmąci urody tego dnia .. Wiewiórka biega po trawie, ptaszek przysiadłna gałęzi drzewa, które rośnie obok ławki.. Uwaga!. Dopisz brakujqce czasowniki koóczqce sie na -uje.. Nagle zobaczyły ślimaka.. Zawsze uważa na lekcji.. Połącz sylaby tak, aby powstały poprawne zdania.. Jednak długość dnia (oraz nocy) zawsze wyznaczał wschód i zachód słońca.Z podanych zdań wypisz imiesłowy przysłówkowe.. - dziwiły się dzieci.. Kiedy zaliczyliśmy klasówki z historii, matematyki, fizyki i botaniki, nareszcie mogliśmy odetchnąć z ulgą.ności na końcu wyrazu..

Przeczytaj uważnie tekst.

Jakie warunki Klara stawia zalecającemu się do niej Papkinowi?. Prawidłowo łącz litery i nie zmieniaj ich kształtu !. Udziel w zeszycie odpowiedzi na wszystkie pytania (1-11).Pamiętaj, że rozwiązując zadania możesz odwoływać się do tekstu wiele razy.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. b) Janek przywiózł z wakacji sześćdziesiąt pięć muszelek.. Przeczytaj tekst i zaznacz kolorem niebieskim orzeczenia, a żółtym podmioty.. PolskiePrzeczytaj teksty o trzech kuchniach na kółkach (A-C) oraz zdania dotyczące tych kuchni.. Wysłuchaj nagrania nr 38 i przeczytaj razem z lektorem tekst - zad.. 10 str.81.póiniej tekst i zdjecia drukuje, tak album z podróžy wykonuje.. Wypisz typowe dla młodzieży w twoim wieku czynności dnia codziennego.. Przepisz je, zaprzeczając Hani.. Ula uémiecha sie ukladajq ulubione Uczniowie .Weź lusterko i odczytaj z jego pomocą zdania w zad.. Deklaracja niepodległości Stanów Zjednoczonych, 4 lipca 1776 r.Dziś przypomnimy sobie zasady pisowni nie z różnymi częściami mowy.. Uczniowie z drugiej klasy wybrali się na wycieczkę do teatru.. Podaj 2 dowody na to, że "Zemsta" jest komedią.-napisz tekst do zadania 7 ze strony 89 -5 zdań-naucz się czytać tekst-wykonaj str. 28 z ćwiczeń .. Wymień 2 cechy Papkina i każdą udowodnij przykładem z tekstu.. Przeczytaj opinię, którą zamieszczono Przeczytaj opisy sytuacji, a następnie Przeczytaj podane hasło.. b)1. zdanie: wczo-raj2.. a) W roku tysiąc siedemset dziewięćdziesiątym czwartym wybuchło powstanie kościuszkowskie.. klasa 8bW zdaniu:"Z wielkim zainteresowaniem przyglądał się występują- .. Odpocznij J, a potem wykonaj ćw.. IJbŽ zdania z wyrazów podanych w ramkach.. 3\ 7\ Ułóż zdanie używając tylko wyrazów rozpoczynających się od u: 1\Zmień formy imion, tak aby każde z nich kończyło się na -uś.Przeczytaj głośno i powoli.. Dla chętnych ćw.. Przeczytaj Tekst Mozaika.. Monika nie poszła na urodziny do Kasi.. Przeczytawszy artykuł, podzielił się sensacyjnymi informacjami z kolegą.. Rozwiązania zapisuj długopisem lub piórem z czarnym tuszem/atramentem.. A gdzie nogi?. Utwórz zdania z tymi słowami.. na str. 197 i przeczytaj dokładnie, dwukrotnie tekst pt.,,Jan z Kolna- żeglarz, który ponoć dotarł do Ameryki wcześniej niż Kolumb" najpierw po cichu, potem głośno.. Obejrzeli sztukę pt. "Księżniczka i rycerz", która wywarła na nich wielkie wrażenie.84 Test Grupa A imię i nazwisko klasa data Prawo i prawa człowieka Test podsumowujący rozdział II 1 Przeczytaj zamieszczony fragment i wykonaj polecenia.. Zastąp je właściwymi według wzoru - ćwiczenie 2, str. 37.4.Ułóż zdania z wyrazami lub zwrotami ze str.322-323..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt